Outdoor club :: Lampion

Lampion

LAMPIÓN

privátní závod v orientačním běhu o Zlatý kufr

(K. F.)


Obnovená tradice privátních jarních závodů v orientačním běhu. Závod je z hlediska lesního zákona neveřejnou, neorganizoanou akcí, určenou pro ryzí amatéry a děti. Během víkendu bude postaven jeden závod s několika tratěmi o různých obtížnostech – fáborkované i nefáborkované. Závodní tratě se staví svépomocí.
Po loňském úspěchu situovali pořadatelé, poučeni loňskými nezdary, druhý ročník do stejné lokality. Atraktivní prostředí Českého ráje s možností dalších sportovních programů na vykrytí částí dne před závoděním a volného dne po. Oblíbené jsou například zříceniny hradů Vranov a Frýdštejn, možnost lezení a slaňování na Suchých skalách, výlet do roklí a soutěsek Klokočských skal.


Termín: 7-8.5.2016
Místo: Malá Skála, okr. Turnov, oblast Český ráj
Ubytování: penzion Neco, Malá Skála; k dispozici je několik větších pokojů (3x šestilůžko, 1x devítilůžko), menší „rodinné“ pokoje nelze zajistit. Příjezd možný po 11. hodině dopoledne, vlastní spacák, deka nebo lůžkoviny nutné.
Strava: vlastní, k dispozici kuchyňka a věhlasná maloskalská pizzerie, jakož i obecní putyka U Boučků.
Cena ubytování:     200,- Kč/noc, děti do tří let zdarma.

POZOR: jak z výše uvedeného vyplývá, nocleh je pouze ze soboty na neděli, tj. Jedna noc. Kdo si che akci prodloužit, může se v pátek přiblížit na chalupu k Pavlovi a Šále (domluveno). Chata nabízí velký jednoprostor k noclehu, menší místnosti nejsou k dispozici, jednu větší místnost k zábavě a malou kuchyňku se základním vybavením (mikroblnka, rychlovarka, el. sporák). Spacák je samozřejmostí.
Příjezd k Šálům možný v pátek 6.5. po 18,30,
adresa: Vlastiboř 38, okr. Jablonec n. Nisou
mapa je tady: https://mapy.cz/zakladni?x=15.3126348&y=50.6637247&z=17&source=addr&id=10224205
V průběhu sobotního dopoledne přesun na Malou skálu, shromaždiště závodníků na Necu, společný přesun na start.

Pořadatel: Šťovík
Stavitelé tratí, rozhodčí a časomíra: Šťovka a Calvera
Pořadatelé tímto vyzývají držitele zlatého kufru Indiána k účasti. V opačném případě alespoň k vydání kufru.

Časový harmonogram:
sobota 7.5.
dopoledne: volný/alternativní program, trénink – seznámení s mapou a značkami – individuálně
odpoledne: závod OB, start 00:00=14,00; sraz na ubytovně NECO 13,00 (káva, rozprava)
večer: vyhlášení výsledků, krutopřísná megaparty
neděle 8.5.
celodenní volný/alternativní program

POZNÁMKY
Závod OB:
Pořadatelé závodu mají zkušenosti se stavěním optimálních tratí, s tréninkem dětí i dospělých. I vzhledem k věku stavitelů tratí bude náročnost odpovídat charakteru závodu i věkovým kategoriím a dovednostem závodníků.
Každý závodník potřebuje sportovní obuv, sportovní oblečení určené do lesa s vědomím, že se může ušpinit, namočit i zničit. Hodí se buzola, pokud s ní umíte zacházet.
Závod bude probíhat na privátní mapě Drábovna, kterou pro soukromé účely Outdoor-clubu laskavě poskytla agentura Outdoor Discovery.
Závod probíhá podle aplikovaných pravidel orientačního běhu. Start je distanční, kontroly v terénu označené běžným způsobem červenobílým lampiónem standardizovaných rozměrů, systém ražení kontrol je mechanický (tj. závodník má s sebou jako záznamové médium papírový průkaz, nikoli elektronický čip). Závodník s absolutně nejhorším výsledkem v dospělé kategorii obdrží putovní cenu Zlatý kufr.
Podrobná pravidla budou zveřejněna před zahájením závodů. Buzoly je na vyžádání možné zapůjčit u pořadatelů, na vlastní zodpovědnost.
Startovné:
100,- Kč/os

Zříceniny hradů
Hrady Vranov i Frýdštejn jsou oficiálně přístupné, vybírá se nevysoké vstupné. Přístup k oběma hradům je pěší, nenáročný; o něco náročnější je pohyb po samotném hradním tělese, např. výstup na věže.

Klokočské skály
Rozlohou celkem nepatrná oblast protkaná mnoha roklemi, průlezy a jeskyněmi různých rozměrů, z nichž některé jsou průlezné. Nutná je čelovka. Nejedná se o horolezecký terén. Je nutná čelovka nebo jiný zdroj světla.

Suché skály
Atraktivní horolezecký terén na pevném, křemíkovém pískovci, jenž svou strukturou připomíná spíše vápenec. Celá linie Suchých skal je poseta desítkami cest různých obtížností. Některé z nich je možné zajistit systémem Top Rope. Kdo má, veme si horolezecké vybavení  - sedák, pár karabin, slaňovací osmu. Případně lano a lezačky.

UPOZORNĚNÍ:
Protože se jedná o organizačně náročnou akci, přihlášky jsou do 2.5.2016. Po tomto datu bude nutné zaplatit ubytování a startovné na účet OC. V případě neúčasti bude možné za sebe poslat náhradníky, peníze se nevrací.
Přihlášky v králikárně - odkaz přijde mejlem.

 -STK-