Outdoor club :: Akce :: Voda :: Hurá voda!

Hurá voda!

HURÁ VODA! 2020

(K.F.)

 

protože vědecky vzato nic lepšího neexistuje…

Lokalita a program: řeka Vltava v úseku Vyšší Brod – Boršov nad Vltavou. Kromě postupné plavby i výlety do blízkého okolí řeky, terénní hry, prvky lezení a lanových her, šampionát v lakrosu, lukostřílení, orienťáky, bojovky, hrady a zámky, noční Krumlov… Nová tematická hra Zločin v klášteře vyšebrodském L.P. 1342 (historický pramen není přesný)

Termín: 13.8.-20.8. 2020 (čtvrtek-čtvrtek)

Obecná pravidla, charakteristika a propozice (věnujte zvýšenou pozornost):
Základna pro dobu čtvrtek – sobota: Zátoň, kemp č.1. u brodu.
Zastánci tradičního nomádského rázu HuVo (Hurá vody) o nic nepřijdou, když dorazí v pátek
večer na Zátoň.
Lufťáci(víkendoví návštěvníci) z logiky věci samozřejmě dorazí v pátek večer a nebudou tak
nuceni drahocennou sobotu trávit zdlouhavým cestováním.
V neděli (nebo možná v sobotu, to se ještě přesně neví) přesun na Račí louku u Domoradic, ve středu odpoledne po vítězství v lakrosu na tajemné tábořiště u Dívčího kamene.

Hurá voda je pořádána tzv. Hurá stylem, tj. je to akce otevřená, pokud možno nespoutaná a neregulovaná. Stany se staví podle chuti, spí se jak je komu libo ve stanech nebo pod širákem v menších kempech a na příslušných místech podél řeky. Hlavní energií Hurá vody je otevřený oheň, lidská síla, nadhled a humor. Extrémní soutěživost je spíše na škodu.

Sraz v kempu na Zátoni (na Zlatém trojúhelníku U MARINGOTEK, ne u Kanaku) kdykoli
během čtvrtka. Kdo jede autem, počítejte s několikahodinovým zdržením na E55, kdo jede
vlakem, počítejte s tím, že na nádraží pro vás pojede někdo, kdo se zdrží na E55.
Zavazadla nevhodná k přepravě vlakem je možné předem přidat k transportu lodí.

Pro Vlakáče: nejbližší vlaková stanice je Rožmberk, což je fakticky v zatáčce u Veverek
Pro Auťáky: na trase Č. Budějovice – D. Dvořiště (obvykle preferovaná trasa) je spousta úseků se střídavým provozem řízeným semafory. Nezbývá, než doporučit méně oblíbenou trasu přes Č. Krumlov, kde je úseků se semafory míň.

Po předchozí dohodě je možné dorazit jen na víkend nebo jinou libovolně vybranou část týdne.
Prioritní je ale hlavní program. Kdo z jakýchkoli důvodů končí dříve, postará se sám kompletně o svěřenou loď i další vybavení (aby se to s přicházejícím koncem nehromadilo). Příjezdy a odjezdy je možné, resp. žádoucí koordinovat a lodě po sobě dědit – důležité vypsat v králikárně, kdo po kom přebírá loď. Prosím vypsat i každé dítě zvlášť a ke komu patří!!!

Děti: Hurá voda! patří mezi „Kids Friendly Action” (K.F.), což znamená, že děti jsou vítané, je pro ně dostatečný prostor a je jim věnována pozornost.
Ale(!): děti nejsou hlavní ani jedinou náplní programu a proto se jim program primárně
nepřizpůsobuje. O děti se starají především rodiče (plus padesát zlomyslných strýčků a tetiček) a pokud mají o průběhu Hurá vody! jiné představy, zařídí se podle svého. Po celou dobu je každopádně přítomen tuzemský psycholog Rychle Uklidňující Mozek. Kdo dočetl až sem, napíše do poznámky v králikárně „rum“.

Stručně řečeno: děti jsou brány jako každý jiný člen skupiny, přičemž se na ně neberou zvláštní ohledy nad rámec běžného rozumu a bezpečnosti.

Doprovodná vozidla: použití je pouze na uvážení majitele (zejména když je určeno pro děti). Platí v zásadě totéž, co o dětech, každý se o své vozidlo stará sám. Náklady na auta nejsou zahrnuta v rozpočtu (zejména poplatky v kempech) a mohou být doúčtovány extra. Pro organizační účely se počítá s jedním (tažným) vozidlem, které nemusí být (a nebude) k dispozici denně. Může se stát, že se auta nedostanou až ke konkrétním tábořištím. Počítejte s tím především kolem Račí louky, kde naprosto nejsou žádoucí nadbytečné jízdy po cestě lesem, která vede Evropsky významnou lokalitou a nikdo neví, co to u všech čertů znamená. Zejména s ohledem na současné období dešťů nelze říct, zda se vůbec auto dolů (resp. nahoru) dostane. Zároveň se ale nesmí parkovat na louce u okraje lesa, takže jako každý rok vlastně nevíme, jaké bude řešení. U Dívčího kamene se autem nelze dostat blíž, než na vzdálenost 2,5 km. Zde je nutný transport veškerého vybavení po vodě, nezbytné jsou proto loďáky nebo barely, i když jinak třeba s transportem věcí v lodi nepočítáte. Kdo dočetl až sem, přidá do poznámky „prší”.

Charakter tábořišť:

1. Zátoň: oficiální tábořiště se základním vybavením (pitná voda, suché záchody, výčep a občerstvení)

2. Račí louka: soukromá louka vodáckého oddílu, používaná se souhlasem majitele. Vybavená kadibudkou. Pitná voda se dováží, veškeré zásoby taky. Kiosek ani hospoda nejni.

3. Kamenná křesla: neoficiální tábořiště bez jakéhokoli vybavení i pitné vody – vše se musí přivézt loďmo. Každá loď dostane naloženo, kolik uveze bez ohledu na vlastní bagáž.
Cestou možná stihneme navštívit a vyjíst Plackaře Milana.

Sekce: Pěší, cyklistické, motocyklové a jiné sportovní sekce nejsou početně ani mentálně
omezeny, pokud dodržují domluvená pravidla. Členové těchto sekcí se mohou zúčastnit dílčích úseků plavby, pouze pokud na ně zbyde místo v lodi. Může využít volnou kapacitu doprovodného vozidla, pokud nebude omezovat akční rádius vozidla. Na místo v autě NENÍ NÁROK. Trasu doprovodného vozidla určují potřeby vodácké sekce. Pokud tomu někdo nerozumí, tak mi zavolá.

Sportovní materiál: exkluzivně půjčuje Martin Sopr, půjčovna Sázava Tour. Kdo má, může si přibalit horolezecký sportovní materiál (hlavně sedák a karabiny, vlastní lukostřelecký materiál nebo lakrosový (a jiný) materiál. Kdo nemá, může si obvykle popůjčovat SOUKROMÉ VYBAVENÍ od ostatních, rozumí se samosebou, že se vším zachází jako s vlastním a ne jako z půjčovny!!!

Doprava: společný materiál (vodácký, sportovní, kuchyňský...) se dopravuje autem s vlekem, na kratší pendly podél řeky se hodí mít v autě zahrádku a kurty. Osobní doprava je na uvážení každého jednotlivce, páru či dílčí skupiny a sekce. Jízdné na vlak či autobus není zahrnuto do celkové ceny!!! Podrobná koordinace až těsně před odjezdem.

Nebytné vybavení: díra v lodi (tj. sedačka), ať už v kanoi nebo v kajaku, odpovídající pádlo, lodní pytel či barel, plovací, resp. záchranná vesta. Pevné boty do vody – ne pantofle, flip flopy, vietnamky či gumové dřeváky. V případě, že má někdo komplet materiál svůj, odpovídající částka se na místě odečítá. Materiál k zapůjčení je potřeba zapsat při přihlašování do králikárny outdoor-clubu Zapůjčená loď je plastová VyDra. U zapůjčených lodí je vesta, pádlo a barel/loďák zdarma, je součástí lodi a v případě vlastního materiálu tedy nelze odpočítat!!! Vodák se stává jeho odpovědným majitelem až do konce akce!!!
Do lodních pytlů doporučuji pro dokonalou vodotěsnost vložit velký pevný igelitový pytel, pro sichr zánovní. Na loďácích ani vestách se nesedí, ani neslouží jako podnožka při přezouvání.
!!!Důležité – označte si své půjčené vybavení (třeba šňůrkou, mašlí…), a by v tom nebyl
bordel a vědělo se, co kdo ztratil!!!

Strava: vlastní NEBO společná. Nelze kombinovat.
Vlastní, tj. individuální je tolerována v případě diety, střevní nákazy, zdravotních potíží, alergie, neschopnosti týmové tolerance, odporu k vybraným potravinám atd.
Společná tj. (snídaně+večeře): vaří se na společném ohni ve všeobecné shodě , ale lze i
individuálně (např. ). Společná strava se financuje rozpočtem a peníze se vybírají postupně přímo na místě v hotovosti, je v tom potom větší bordel.

Náklady na stravu se rozpočítávají až po akci, strava není zahrnuta v ceně. Děti do 2 let 0,-Kč, do 5 let 50%, do 10 let 70%.
Zbytné vybavení: ešus, lžíce, nůž, hrnek, spacák, karimatka, stan, čelovka, vývrtka... Plynové, lihové, benzínové, atomové, elektrické a jiné vařiče jsou nefér a patří mezi nepovolené prostředky.


Předpokládaná cena (včetně průserovného): dospělí 1. 740,- Kč/os, děti do 12 let 1540,-Kč
Půjčovné vodáckého materiálu: díra v lodi (+event. pádlo, vesta, barel/loďák) 120,-Kč/den na celý termín. 150,-Kč/den v případě jakýchkoli zkrácených termínů

Cena zahrnuje: dopravu lodi (a dalšího materiálu) tam a zpět vč. parkovacích poplatků (cca 200,-Kč), zapůjčení vodáckého materiálu (viz), průserovné (200,- Kč), poplatky za kempování.
Cena nezahrnuje: stravu, riziko poškození či ztrátu půjčeného materiálu.
V případě vlastní lodi bude příslušná část odpočtena, stejně tak v případě vlastní dopravy lodě.
Vlastní doprava lodě znamená nevyužívat vlek ani na kratší přejezdy v okolí. V případě jakékoli odchylky od celého termínu s kompletním vybavením doporučuji před placením telefonickou nebo e-mailovou konzultaci předem.
O naložení půjčených lodí se starám já, kdo chce přepravit vlastní loď (nebo jiné věci) , je potřeba domluvit termín naložení.
Náklady na třetí osobu v lodi (obvykle dítě do 6 let) jsou nulové. To neplatí, pokud je dítě
jakéhokoli stáří druhou osobou v lodi. Průserovné se nevybírá u dětí do 12 let.


Přihlášky: nejpozději do 4. 8. 2020 v přihlašovací králikárně. Při pozdějším přihlášení
nelze garantovat materiál.

Platba převodem předem na účet OC 2102799369/2700 (UniCredit bank), zpráva pro příjemce HuVo+ identifikační jméno.

Kdo dočetl až sem, napíše „butterfuss“


Informace, dotazy, náměty: licencovaný organizátor Šťovík; arctos@email.cz; TEL: 605 533 721


-stk, 18.7.20-