Outdoor club :: Akce :: Voda :: Hurá voda!

Hurá voda!

HURÁ VODA! 2024

(K.F.)

 

 Už je to tu zase! Hurá voda v novém kabátu, tyto instrukce doporučuji vytisknout a hlavně přečíst. Bezprostředně po HuráVodě (24-25.8.2024) následuje Rakouská kombinace (E.K.F.) na řeku Steyr a lehčí horskou túru. Propozice na Kombinaci přijdou zvlášť.

Lokalita a program: řeka Vltava v úseku Vyšší Brod – Boršov nad Vltavou. Kromě splouvání dílčích úseků Vltavy průběžná terénní terénní hra Fantom Vltavy, šampionát v lakrosu, lukostřílení, hrady a přehrady, krumlovské jezy, ferraty a jiné

Termín: 15.8.-22.8. 2024 (čtvrtek – čtvrtek)

Obecná pravidla, charakteristika a propozice (věnujte zvýšenou pozornost):
Mimo tažná vozidla s vlekem platí přísný zákaz vjezdu vozidel na Račí louku


Základna: Račí louka Český Krumlov, příjezd od čtvrtka odpoledne.

Ideálně v úseku neděle/pondělí puťák z Brodu zpět na Račí louku s přespáním na Zátoni (hospoda, tralala!). Předpokládáme podobně jako na Sedátkách cestování jen s nejnutnějšími věcmi, bez stanů, jen s plachtami/přístřešky, Stany by měly zůstat stát na Račí louce. Ve středu přesun na tajemné tábořiště Kamenných sedátkách.

Ve spacáku, pod dekou, pod lodí, ve stanech, pod širákem, pod plachtou - jak kdo chce. Hlavní energií Hurá vody je otevřená hlava, otevřené srdce, otevřený oheň, lidská síla, nadhled a humor. Extrémní soutěživost je spíše na závadu.

Zavazadla - strategie: v ideálním případě přijde každý na tábořiště s batohem, lodní pytel/barel pokud nemáte vlastní nafasujete na louce. Stany a jiná nadrozměrná zavazadla můžete naložit v předstihu do vleku. Stejně tak ale není problémy vyložit nad lesem a odnosit to naněkolikrát (ostatně to Ontárku děláme zrovna tak). Na Sedátka balíme jen věci nezbytné na poslední den tak, abychom byli schopni naložit vše do lodí. Počítejte s tím, že každá loď dostane palubní náklad (plachta, nádobí, nářadí, jídlo, voda, dřevo). Ostatní věci se ponechají v autech, která tou dobou budou v dosahu Račí louky.

Doprava: individuální, autem, autobusem, vlakem.
Apelujeme na skupinový duch a jednotou myšlenku „Hurá vody aspoň trochu bez motoru“. Kdo se nemůže či nedokáže odloučit od auta, ať svou účast přehodnotí a případně si vybere jinou, motorističtěji zaměřenou akci. Veškeré automobilové transfery budou prováděny průběžně. Podrobnosti v sekci „autobox“.

Přebytečná zavazadla v omezeném množství (nad rámec jednoho batohu, který si vezmete vlakem – např. stany, flašky rumu atd.) lze naložit do auta.

LUFTSEKCE: Po předchozí dohodě je možné dorazit jen na víkend nebo jinou libovolně vybranou část týdne. Kdo z jakýchkoli důvodů končí dříve nebo začíná později, postará se sám kompletně o svěřenou loď i další vybavení. Příjezdy a odjezdy je žádoucí koordinovat a lodě po sobě dědit – důležité vypsat co nejpřesněji v králikárně, aby bylo možné sestavit, kdo po kom přebírá loď. Putovní část, t.j dvoudenní splutí Brod – Račí louka se předpokládá neděle/pondělí. 

Děti: Hurá voda! patří mezi „Kids Friendly Action” (K.F.), což znamená, že děti jsou vítané, je pro ně dostatečný prostor a je jim věnována pozornost.

Ale(!): děti nejsou hlavní ani jedinou náplní programu a proto se jim program primárně nepřizpůsobuje. O děti se starají především vlastní rodiče (plus padesát zlomyslných strýčků a tetiček) a pokud mají o průběhu Hurá vody! jiné představy, zařídí se podle svého. Po celou dobu je k dispozici tuzemský psycholog Rychle Uklidňující Mozek.

Stručně řečeno: děti jsou brány jako každý jiný člen skupiny, přičemž se na ně neberou zvláštní ohledy nad rámec běžného rozumu a bezpečnosti.

Prosím vypsat do králikárny každé dítě jmenovitě a ke komu patří!!! Pokud dítě nemá druhého do posádky, napíše do poznámky „dražba“ a preferovanou pozici (K - kormidelník/H-háček)

popis tábořišť:
1. Račí louka: soukromá louka s povolením tábořit od majitele. Vybavená kadibudkou. Pitná voda se dováží, veškeré zásoby taky. Kiosek ani hospoda nejni.
2. Zátoň, Pod Čeřínem: mimo provoz s povolením tábořit, suchý záchod neprší-li; míru dalšího vybavení (pitná voda, jednoduchý výčep a občerstvení typu maringotka) zjišťujeme.
3. Sedátka: neoficiální tábořiště bez jakéhokoli vybavení i pitné vody – vše se musí přivézt loďmo. Každá loď dostane naloženo, kolik uveze bez ohledu na vlastní bagáž. Táboření tolerováno. Cestou možná stihneme navštívit a vyjíst Plackáře Milana.

Sekce: Pěší, cyklistické a jiné nemotorné sportovní sekce nejsou početně ani mentálně omezeny, pokud dodržují domluvená pravidla. Členové těchto sekcí se mohou zúčastnit dílčích úseků plavby, pouze pokud na ně zbyde místo v lodi. Na místo v lodi NENÍ NÁROK.
Pokud tomu někdo nerozumí, tak mi zavolá.

Sportovní materiál
: exkluzivně půjčuje Martin Sopr, půjčovna Sázava Tour a pro členy oddíl VOM Banka. Předpokládáme velký časový potenciál pro zábavu všech druhů. Počítáme s lukostřílením, lanovými hrami, lanovým žebříkem i skalním lezením a ferratou v Krumlově. Kdo něco nemá, může si obvykle popůjčovat SOUKROMÉ VYBAVENÍ od ostatních, rozumí se samosebou, že se vším zachází jako s vlastním a ne jako z půjčovny!!!

Nezbytné vybavení: díra v lodi (tj. sedačka), ať už v kanoi nebo v kajaku, odpovídající pádlo, lodní pytel či barel, plovací, resp. záchranná vesta. Pevné boty do vody – ne pantofle, flip flopy, vietnamky či gumové dřeváky. V případě, že má někdo komplet materiál svůj, odpovídající částku si odečte. Materiál k zapůjčení je potřeba zapsat při přihlašování do králikárny outdoor-clubu  Zapůjčená loď je plastová VyDra. U zapůjčených lodí je vesta, pádlo a barel/loďák zdarma, je součástí lodi a ani v případě vlastního materiálu tedy nelze odpočítat!!! Vodák se stává jeho odpovědným majitelem až do konce akce.
Do lodních pytlů doporučuji pro dokonalou vodotěsnost vložit velký pevný igelitový pytel, pro sichr zánovní.
Na loďácích a vestách se nesedí, ani neslouží jako rohožka při přezouvání.
!!!Důležité – označte si své půjčené vybavení (třeba šňůrkou, mašlí…), aby v tom nebyl bordel a vědělo se, co kdo ztratil!!!


Strava: vlastní NEBO společná. Nelze kombinovat.
Vlastní, tj. individuální je tolerována v případě diety, střevní nákazy, zdravotních potíží, alergie, neschopnosti týmové tolerance, odporu k vybraným potravinám atd.
Společná tj. vaří se na společném ohni ve všeobecné shodě. Společná strava se financuje rozpočtem a peníze se posílají na účet po skončení a sečtení nákladů.

Ve čtvrtek 15.8. se začíná večeří – opečené buřty a chleba. Končí se ve čtvrtek 22.8. snídaní.

Význam obědů se přeceňuje a proto se s vařením obědů primárně NEPOČÍTÁ. Je možné se domluvit na rohlíky do barelu, jít do hospody ve městě a nebo někdy i uvařit třeba guláš.

Náklady na stravu se rozpočítávají až po akci, tzn. strava není zahrnuta v ceně. Děti do 2 let 0,-Kč, do 5 let 50%, do 12 let 75%.

Účastníci jarního sběru krtků sleva nebo jiná kompenzace (bude upřesněno)

Zbytné vybavení: ešus, lžíce, nůž, hrnek, spacák, karimatka, stan, čelovka, vývrtka... Plynové, lihové, benzínové, atomové, elektrické a jiné vařiče jsou nefér a patří mezi nepovolené prostředky.

Hraní her: viz gamebox

Předpokládaná cena (včetně průserovného): dospělí 2. 200,- Kč/os, děti do 12 let 1.900,-Kč

Půjčovné vodáckého materiálu: díra v lodi (+event. pádlo, vesta, barel/loďák) 200,-Kč/den na celý termín. 250,-Kč/den v případě jakýchkoli zkrácených termínů
Cena zahrnuje: dopravu lodi (a dalšího materiálu) tam a zpět vč. parkovacích poplatků (cca 300,-Kč), zapůjčení vodáckého materiálu (viz), průserovné (300,- Kč), poplatky za kempování, společné nespecifické vícenáklady. V případě vlastní lodi bude odpočtena odpovídající část, stejně tak v případě vlastní dopravy lodě.
Cena nezahrnuje: stravu, riziko poškození či ztrátu půjčeného materiálu.
Náklady na třetí osobu v lodi (obvykle dítě do 6 let) se počítají individuálně. Půjčovné vodáckého materiálu: díra v lodi (+event. pádlo, vesta, barel/loďák) 200,-Kč/den na celý termín. 250,-Kč/den v případě jakýchkoli zkrácených termínů. 

Průserovné  se nevybírá u dětí do narozených do 2008 vč.

Cena nezahrnuje: stravu (účtuje se po akci), riziko poškození či ztrátu půjčeného materiálu.

V případě vlastní lodi se příslušná část odpočítává.
V případě jakékoli odchylky od  celého termínu s kompletním vybavením doporučuji před placením telefonickou nebo e-mailovou konzultaci předem.

Přihlášky: nejpozději do20.7. 2023 v přihlašovací králikárně - dešifrovací klíč je ve druhé záložce. Instrukce pro vyplnění králikárny v sekci „kanubox“. Při pozdějším přihlášení nelze garantovat půjčení materiálu, místo v lodi a transport lodi.

Platba převodem předem na účet OC 2102799369/2700 (UniCredit bank), zpráva pro příjemce HuVo+ identifikační jméno.

Informace, dotazy, náměty: licencovaný organizátor Šťovík; arctos@email.cz; TEL: 605 533 721

autobox: při příjezdu doporučuji dojet na kraj lesa a věci si odnosit na několikrát. Určitou část, pokud by to výrazně pomohlo (např. by pak bylo možné odnést věci naráz), můžeme odvézt na vleku. Na louku budou zajíždět pouze tažná vozidla, dobíjení spotřebičů (telefonů) bude zajištěno, mějte USB kabel s odpovídajícím konektorem.

Parkování: jak kdo chce, možnosti nádraží Boršov, nádraží Včelná, Tesco Domoradice, Zlatá koruna. Ideální by byla strategická kombinace všech míst.

Pokud máte auto s koulema a jste ochotni tahat vlek (aspoň po silnicích), napište do poznámky KOULE. Pokud nechcete tahat vlek, nepište nic, i když koule máte.

Kanubox:

jméno (u dětí závorkou ke komu patří)

jedu s (jméno)/hledám H-K-3

požadavky na zapůjčení materiálu:

díra

pádlo (vel. M/L/XL/D/Š)

vesta (S/M/L/XL/XXL/D/DL)

loďák/barel+ počet

doprava osob: AU- hledám/nabízím, VL; Auk  auto s koulema

termín: CE/ZKR

jídlo: S/I

hry: Ú/NEÚ

poznámka

Lanobox:

není potřeba s sebou brát přehlídku veškerého horolezeckého vybavení. Hodí se na skupinu max 6 dynamických lan, 2 statická co nejdelší (třeba budeme chtít posílat dřevo lanovkou přes řeku…). Sedák kdo má si vezme a napíše do tabulky mám, chci nebo nechci. Ferratové sety jen mám/nemám. Smyčky, karabiny, expresky v rozumném množství. Na tamní obvyklé hornině se dají použít vklíněnce a friendy. Pokud někdo sežene průvodce, topo nebo popisy, bude to výhoda. Jeden lezecký terén je dosažitelný pěšky, jeden po proudu, ferrata v Krumlově.

Gamebox: celou dobu probíhá nová terénní hra Fantom Vltavy. Základní pravidla budou k dispozici s předstihem.  Do tohoto rámce patří ještě každý den jedna, někdy i dvě hry, většinou se sportovními prvky (na vodě, lukostřelba, lezení, taktika…), za níž se dostávají body umožňující lov na Fantoma.

Kdo se hry nechce účastnit (poznamená v králikárně), NESMÍ pak do hry žádným způsobem zasahovat, brzdit, ovlivňovat a to ani nepřímo, ani s dobrým, natož se zlým úmyslem. Může se ale podílet na organizaci a přípravě her.


PRO SRANDU KRÁLIKŮM!

letošní králikárnou opět s předstihem rozvíjíme vaši hravost. Vzhledem k loňskému malému množství nedorozumění a nejasností jsme ji více nekomplikovali, ale naopak znovu posíláme i vylepšený dešifrovací klíč (tzn. nepracujte zpaměti a loňský klíč nepoužívejte!!!) Kdo se her NEÚ, tak to nejspíš tolik NEO(cení)...

Prosím, nepište do políček nic víc, než je předepsáno, chlívky jsou pak buď moc velké a blbě se to tiskne, nebo se tam text schová jedno přes druhé a vaše požadavky jakoby tam nebyly. Všechno, co je navíc, pište do poznámky, pokud je toho víc, zavolejte nebo napište mail extra. Před obsazováním chlívků doporučuji si dešifrovací klíč vytisknout…

Pokud píšete poznámku  (vtipnou, jedovatou, praktickou…) do cizího řádku, napište ji do dvojzávorky se svým jménem. Např. ((všichni jsou kreténi. Šťovík)). Ostatní jinak těžko rozlišují, kdo je autorem této jinak obdivuhodné myšlenky 

Hodně zábavy při sázení králíků do králikárny!!!

dešifrovací klíč:

Jména zejména dětí prosím i ke komu patří, pokud je více stejných jmen tak se to někdy těžko identifikuje. Používejte jména, pod kterými vás známe. Kdo má sakra vědět, že náš kámoš Koňomrd je ve skutečnosti důstojný inženýr Bartáček...

díra=sedačka v lodi; obvykle se vyplňuje požadavek na 1 (u lodi z půjčovny) nebo 0 u lodi vlastní. Kdo počítá s oddílovou lodí (členové), pište VOM. Kdo chce velkou loď pro 3 osoby, třída Mastodont, typ křižník Medvěděv, pište M

jedu s: slouží ke spárování posádek; jak se to nakonec rozsadí je vedlejší, jde jen o to, aby všichni seděli a seděly poměry háčků/kormidelníků (i vzhledem k věku). Pokud s nikým konkrétním nejedete, napíšete se do dražby:

H-háček

K-kormidelník

3-tři osoby v lodi (připadá v úvahu jen u opravdu malých dětí a opravdu velkých lodí), tzn. nikoho nehledáte a místo nemáte

doprava lodi: automaticky u všech půjčených lodí společná na vleku. Vlastní loď můžete přivézt sami, ale  je výhldnější ji dát na vlek. Místo a čas nakládky domlouvejte výhradně se mnou.
pádlo D=dětské, plnohodnotný list, krátké pádlo
Š=šidítko - lehké malé pádlo s malým listem pro malé děti, se kterým neočekáváme efektivní pádlování
Vesta D=dětská+ číslo označuje věk. Nad 7 let (D7) obvykle už nedáváme oranžové s límcem a mezinožním pásem, pokud na ní trváte, uveďte L (např. D7L), ale stejně ji negarantuju
Bagáž: L-lodní pytel. Kdo chce zajistit do loďáku i pojistný robustní igelitový pytel, připište +IG (snažte se raději zajistit aspoň zčásti sami) a počet
B-barel, počet
Doprava: AU-Auto; pokud místo hledáte nebo nabízíte, třeba i na závěrečnou část pro zjednodušení transportu aut, napište to a zkontaktujte se navzájem. kontakty tam nepište, kdyžtak vás propojíme my
VL-vlak; napište den a čas příjezdu
CE-celý termín
ZKR - zkrácený, napište od - do
S = společné
I = individuální
Ú = předpokládaná účast
NEÚ = kategorická neúčast
K.F. - kids friendly action – akce pro dospělé, děti vítány
E.K.F.- extrémně kids friendly – obtížnost zaměřená na děti, atraktivní i pro dospělé (vítáni)

-stk, 21.5.24-