Outdoor club :: Akce :: Voda :: Salza

Salza

SULC NAD ZLATO

(Salza na víkend)  N.K.


Víkend na divoké vodě v Rakousku – konkrétně řeka Salza nadvakrát. Jedná se o rychlý peřejnatý tok obtížnosti WW II-III prakticky po celou dobu. Celková délka splouvaného úseku je asi 36 km, z toho nejzajímavější část se obvykle jede opakovaně, tj. úseky se překrývají.
Jezdí se na nafukovacích kánoích, což Salzu zpřístupňuje i dosud ne příliš zkušeným vodákům. Není to ale vhodné pro absolutní začátečníky.


Termín: 20-22.5.2016
Doprava: autobusem společně se zájezdem AC – práce končí sednutím do autobusu, odpadají přesuny aut a řízení domů.
Ubytování: vlastní stany a spacáky v kempu Eschau nad údolím Salzy v Palfau. Luky a šípy s sebou...
Povinné vybavení: pádlo, loď do dvojice, neoprén nebo suchý oblek, neoprénové botičky nebo jiné boty do vody, plovací vesta odpovídající náročnosti řeky, helma, vodácká bunda, vak na mokré/suché věci.
Kdo nemá, půjčí si např. u Sázava tour. Vlastní (nebo půjčené, ale na CK nezávislé) vybavení je bezpodmínečně nutné.
Doporučené vybavení: termoprádlo pod neoprén, stan, spacák, karimatka. Navzdory téměř letním teplotám přes den může být v noci zima, nadmořská výška je asi 1000 m. Hodí se bunda, svetr, tenké rukavice.
Odjezd: 20.5. v 15,00 od Motokovu na Pankráci. Sraz tamtéž ve  14,30. Parkování na vlastní riziko v okolních uličkách, když bude místo. Materiál ale musí být naložen předem, nejpozději ve 14,00 v loděnici AC (V Náklí 1a, Praha 4).
Návrat: v neděli cca ve 23,00 tamtéž, pomoc s vykládáním vítaná.
Strava: vlastní nebo dohodou společná, v kempu je k dispozici jen dřez na mytí nádobí a koše na třídění odpadu (a sprchy, umývárna  a záchod). Vaření na vlastním vařiči a s vlastním nádobím.
V areálu je také vynikající restaurace (Gasthof Eschau) s místní kuchyní, ceny 9-15 EUR za jídlo, polévky 3,50-6 EUR, pivo gut/besser/Gösser cca 3,90. Přes den jídlo na ven, je možné nechat v autobusu, který bude cestou k dispozici.
Cena: pro „členy“ outdoor-clubu s vlastním vybavením 2.300 Kč
zahrnuje dopravu tam a zpět autobusem, 2x ubytování v kempu.
Nezahrnuje pojištění léčebných výloh v zahraničí, sjedná si každý sám!!!
Poznámka: akce je striktně NO KIDS a skupina AC nesmí narušovat program zájezdu. To znamená: na vodě si dělejte co chcete a nemusíte jet se skupinou, ale musíte dodržovat časy odjezdů a organizační strukturu stanovenou vedoucím zájezdu, což jsem já.

Přihlášky: do 15.5.2016, pokud bude ještě místo, takže co nejdřív, v králikárně.

Doplňující info na mailu chytrak -na- seznam.cz, nebo telefonem 605533721


10.5.2016 Šťovik