Outdoor club :: Akce :: Voda :: Orientační KarBenátky

Orientační KarBenátky

Víkend věnovaný orientačním hrám v italských Benátkách, které jsou i uprostřed podzimu místem s příjmeným klimatem a velkou nadějí na slunečné počasí.

Jedním z hlavních bodů programu je plavba v nafukovacích člunech po benátských kanálech, kolem domu Marca Pola, Dóžecího paláce, San Marca a jiných historických skvostů. Odpoledne světově unikátní vodácký orientační závod.

Dlouhou tradici mají v Benátkách velkolepé karnevaly, plavba proto proběhne v kostýmu zcela dle uvážení posádky (bez jednotícího prvku i historického období). Kostým nesmí překážet ovládání lodi a znemožňovat plavání.

Druhým vrcholem programu je oficiální městský orientační běh Meeting Orientamento Venezia na speciální podrobné (1:7500) mapě určené přímo pro orientační běh. Oba závody využívají stejné mapové podklady.

Místo nedělního běžeckého závodu je možné se zařadit do neorganizované pěší sekce, případně opět smočit pádlo v kanálech KarBenátek.

Popis vodácké části: technicky nenáročná placatá voda vhodná pro všechny věkové kategorie od 3 do 80 let (zjistilo se, že i zde se dá převrátit). Při vodáckém závodě je zakázáno vystupovat na břeh.

Popis běžecké části: trasy rozdělené do mnoha kategorií, děti/muži/ženy, od 3 do 8 km.  Dostanete se do míst, kam by vás jinak ani nenapadlo se podívat, natož tam vlézt – průchody, uličky, náměstíčka... (zjistilo se, že i tady se dá ztratit). Při běžeckém závodě je zakázáno plavat či využívat lodě.

Oba závody jsou legální.

Termín:

(11.)12.-13.11. 2011

Harmonogram:

(pátek) noční přejezd Rakouska do Benátek.

V sobotu proplouvání benátských kanálů, v různě historizujících, elegantních či komických převlecích. Jedná se o plavbu na dvoumístných nafukovacích kanoích typu Pálava či Baraka.

V neděli možnost účasti na oficiálním městském orienťáku, Meeting orientamento Venezia 2011, start během dopoledne dle rozpisu pořadatele. Pořádá italský orientační klub, pro OC Haná Orienteering.…. Zákaz plavání, využívání loděk a člunů. Závod je individuální.

Odpoledne cca v 15 hod odjezd do ČR

Odjezd:

pátek 14.11. v 19,00 (podle dohody i dřív), ze Sektoru A

Návrat:

v noci neděle/pondělí.

Nocleh:

Kemp Fusina, vlastní stan a spacák nebo na posteli v bungalovu (bude upřesněno před odjezdem, vstřícnost kempu záleží na počtu účastníků).

Strava:

v zásadě individuální, je možné se dohodnout na cestou na společných jídlech (snídaně+so večeře)

Povinné vybavení:

cestovní pas nebo OP, kartičku zdravotní pojišťovny (ta modrá, tzv. EHIC), kanoe, pádlo. Do každé lodi lodní vak, 1 ks červená cykloblikačka a čelovka (poziční světla). Za případné utopení elektrického zařízení si je zodpovědná posádka. Stan, spacák (dle typu ubytování), lžíce, hrnek. Doporučené jsou pevné lehké tenisky/maratonky na městský běh.

Poznámka: Neopren, neoprenové boty a helma nejsou nutné a nedoporučují se. Plovací vesta je povinná pouze pro neplavce. Elektronické zařízení SportIdent (pro OB) zapůjčí na požádání pořadatel . Pro začátečníky je téměř nezbytná buzola.

Cena:

max 3. 300,- Kč, zahrnuje: dopravu tam a zpět vč. silničních, dálničních (Rakousko, Itálie) a parkovacích poplatků. 1x nocleh v kempu, místo v lodi+pádlo, startovné v nedělním závodě (cca 250 Kč), 1x městskou lodní dopravu v Benátkách. V případě neúčasti v závodě se odpovídající částka vrací, v případě vlastního vod. vybavení taky.

Cena nezahrnuje:

pojištění léčebných výloh v zahraničí ani jiné, stravu, nápoje, návštěvu krčmy, hambince a jiných kulturních zařízení, nečekanné technické výdaje.

Doprava:

osobními, nákladními a jinými automobily účastníků. Koordinuje a vozidla vybírá pořadatel.

Informace a přihlášky:

Přihlášky pouze závazně se zaplacením 3.300 Kč na účet 125 658 156/0300, v.s. 1211+dat.nar nejpozději do 08.10.2011  v případě účasti v orientačním závodu. Pozdější přihlášení je možné, leč startovné vyšší. Rozdíl hradí zájemce.

tel: +420 605 533 721; e-mail: arctos(zavináč)email.cz