Outdoor club :: Akce :: Voda :: R.I.P.

R.I.P. Veltrusy

R.I.P.

Raft In Peace– raftování v klídku

(K.F.)Víkendová vodácká akce jako stvořená k jarnímu rozpádlování, tréninku, blbnutí na vodě, experimentování. Náročné úseky divoké vody s možností perfektního jištění a s poklidným zázemím na vodáckém kanále Veltrusy. Možnost vyzkoušet různé typy plavidel, rozličné techniky pádlování. Vhodné i pro začátečníky. Kdo neví, co už roupama, pravděpodobně bude možné vyzkoušet i „old timerové debly“ na plánovaný podzimní „Laminátový víkend“. Vodácký materiál k dispozici (neoprény, pádla, rafty, minirafty, vesty, helmy), nocleh v kempu, stylový bar se základním občerstvením a dobře roztopeným grilem. Kemp je od kanálu oddělen vysokou betonovou zdí, od silnice plotem.
Výhodou je možnost plánování času téměř po minutách a jeho aktuální změny. Voda teče denně podle rozpisu, obvykle 2-3 hod. Dopoledne (10-12) a 2-3 hod odpoledne (15-17).
Charakteristika: USD Veltrusy, cca 300 m dlouhý kanál s velkým množstvím
překážek. Jejich konstrukce umožňuje použití nafukovacích lodí bez extrémního rizika poničení. Obtížnost WW II – III., lokálně IV.
Termín: (11)12. - 13.5. 2018. Zahajovací večírek v pátek!!!
Ubytování a strava: V kempu, tj. na louce se sociálním zařízením a barem (sortiment a obslužnost doporučuji nepřeceňovat – to znamená: pestrá nabídka steaků, klobás, pokrmů a nápojů na jídelním lístku nemusí být k dispozici v plné pestrosti.
Bar/občerstvení je vítaný kolorit, ale se stoprocentním stravováním bych na něj nespoléhal. V areálu je možné rozdělat oheň, upéct buřty, uvařit vodu v el. konvici atd. Jednoduché, nízkokapacitní, leč relativně čisté sociálky.
Doporučené vybavení: loď, pádlo, oblečení na vodu (neoprén, bunda), hydroboty – staré tenisky nebo neoprenky, házečka; povinně vesta a helma (vše možno zapůjčit).Stan, spacák, vařič, nádobí.
!!!Plavba na kanoích (laminát/pálava) naprosto není vhodná pro začátečníky!!!
Doprava: neorganizuje se, možnost vlastním osobním automobilem nebo i vlakem.

  • RaftCamp Veltrusy, Nerudova ul. Veltrusy 277 46
  • GPS: 50°16'36.563"N 14°18'55.746"E (50.276823, 14.315485)

Cena: ubytování v kempu 100,- Kč/dosp/noc, děti dohodou, poplatek za používání kanálu 50,- Kč/dopoledne, 50,- Kč/odpoledne. Materiál – no něco to stát bude, konkrétně se dohodne na místě.
!!!Přihlášky a požadavky na materiál v králikárně do 5.5. 2018. Každý se účastní na vlastní nebezpečí a plně odpovídá za svěřený materiál či děti. Ukradení, utopení, uplavání nebo zničení výstroje či svěřenců je plně na uvážení účastníka.

Poznámka: Charakter vody sice není primárně vhodný pro malé děti, ale díky zázemí je možné prohlásit akci za K.F. - děti neškodí a nejsou ohroženy. V mezičasech se děti mohou ráchat ve vypnutém kanále, případně ho i sjíždět na zbytkové vodě. Při dobré týmové spolupráci (raftbuilding) je možné děti provézt na raftu i na plnohodnotné vodě.
Tip: je také možno navštívit rozlehlý park u zámku Veltrusy (vzdálenost od kanálu cca 1km) nebo Říp (to už je dál). Pro tyto případy doporučuji zvážit možost jízdy na bicyklu).

V mezičasech i možnost bitvy lukostřelců – obdoba paintballu, ale s luky a šípy (viz
foto). Cena cca 150Kč /os, potřeba zadat do králikárny.

Vodě zdar, Šťovík
Šťovík